Biblioteka Publiczna w ChoroszczyBiblioteka Publiczna w Choroszczy - Oddział DziecięcyFilia w Klepaczach

Mobilna Biblioteka z krasnalem w krzywej czapce!

Podczas Dnia Dziecka na Błoniach Jana Pawła II w Choroszczy, który odbył się w niedzielę 2 czerwca, zagościła wyjątkowa atrakcja – mobilna biblioteka, która stanowiła innowacyjne urozmaicenie festynu. Centrum Kultury rozstawiło swój namiot, w którym każdy chętny mógł zapisać się do biblioteki, a dzieci w wieku od 3 do 6 lat otrzymywały wyprawkę czytelniczą w ramach akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Dodatkowo, tuż obok namiotu bibliotecznego dostępne były duże kolorowanki, które także cieszyły się zainteresowaniem wśród najmłodszych. Odbywały się także warsztaty, podczas których dzieci mogły tworzyć własne czapki krasnala, inspirowane kampanią „Mała Książka – Wielki Człowiek”, a stare książki przekształcone w dekoracyjne wachlarze zyskały nowe życie. Atrakcją, która budziła zainteresowanie były również dwie fotościanki – każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z krasnalem w krzywej czapce.

Łącząc zabawę z promowaniem czytelnictwa i kreatywności, mobilna biblioteka na festynie stworzyła wyjątkową przestrzeń, gdzie dzieci mogły nie tylko bawić się i rozwijać swoje umiejętności manualne podczas warsztatów, ale także zainteresować się książkami i czytaniem od najmłodszych lat.

Można powiedzieć, że to nie koniec tej przygody, bo biblioteka w tej formule zagości w tym sezonie na wszystkich imprezach plenerowych.