Biblioteka Publiczna w ChoroszczyBiblioteka Publiczna w Choroszczy - Oddział DziecięcyFilia w Klepaczach

Biblioteka czeka w plenerze

Nasza biblioteka, choć zawsze czeka z otwartymi rękami na swoich czytelników, tym razem rusza w teren.  Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, który co roku ma swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń plenerowych Choroszczy, pojawimy się nie tylko z czytelniczymi animacjami, ale w formie mobilnej. Każdy kto zjawi się tego dnia na tej barwnej imprezie dedykowanej dzieciom, będzie mógł się zarejestrować i dołączyć do naszej społeczności czytelniczej. Do rejestracji potrzebny będzie jedynie dowód osobisty i dobre chęci.

Ale to nie wszystko! Dla najmłodszych uczestników w wieku od 3 do 6 lat przygotowaliśmy coś specjalnego. W ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” każdy maluch otrzyma wyprawkę czytelniczą: książeczkę, zakładkę i kartę do zbierania naklejek, które w przyszłości młody czytelnik otrzyma przy każdym  wypożyczeniu, a komplet nagrodzony zostanie dyplomem prawdziwego czytelnika. Do wyprawki załączona będzie również broszura informacyjna skierowana do rodziców. Na najmłodszych czekać będzie także warsztat z „Krasnalem w Krzywej Czapce” w roli głównej – bohaterem książki, która przewodzi akcji. Nie zapomnijcie również zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia z naszym krasnalem na dedykowanej ściance foto!

Czekamy na Was w niedzielę, 2 czerwca, w godz. 13:00-16:00 na Błoniach Jana Pawła II (plac za kościołem parafialnym) – gotowi do wspólnej zabawy i literackich przygód!