WYNIKI konkursu on-line “Jowanka! Fajna z Ciebie koleżanka!”

Na profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy na portalu facebook w terminie 17-31 sierpnia 2020 roku odbywał się konkurs on-line pn „Jowanka! Fajna z Ciebie koleżanka!”

Dwa razy w tygodniu na profilu facebook’owym naszej biblioteki można było śledzić kolejne odcinki niepublikowanej nigdy i nigdzie wcześniej powieści kryminalno-przygodowej dla dzieci 9+ pt. „Pierścień kurantów” autorstwa Katarzyny Wasilkowskiej, która w ramach stypendium MKiDN “Kultura w sieci” nagrywała ją w odcinkach. „Pierścień Kurantów” jest bezpośrednią kontynuacją i domknięciem jej debiutu sprzed lat „ Jowanka i gang spod Gilotyny”.

Miejska Biblioteka Publiczna została partnerem tego przedsięwzięcia. Jako zwieńczenie tego dzieła Biblioteka w Choroszczy zorganizowała konkurs on-line. To właśnie o głównej bohaterce – Jowance – był ten konkurs!

Uczestnicy oraz uczestniczki wyobrazili sobie, że Jowanka to ich koleżanka z podwórka, a następnie opisali lub zilustrowali swoją wymarzoną przygodę jaką chcieliby/chciałyby przeżyć wspólnie z nią. Prace konkursowe były umieszczane w komentarzach pod postem konkursowym na profilu Biblioteki w Choroszczy ( https://www.facebook.com/bibliotekachoroszcz ) oraz nadsyłane na adres e-mail biblioteki w terminie od 17 do 31 sierpnia 2020 roku .

Laureatką konkursu on-line została:

Kinga Cieśluk ,

która swoją wymarzoną przygodę, przeżytą wspólnie z Jowanką, opisała następującymi słowami: Pod koniec wakacji wraz z moją koleżanką z podwórka (Jowanką) wybrałyśmy się do okolicznych ruin starego domostwa. Znalazłyśmy tam butelkę w której był jakiś papier. Okazał się on mapą! Zapowiada się niezła przygoda!

Praca plastyczna

Pracę plastyczną wykonaną przez Laureatkę można zobaczyć na profilu facebook’owym biblioteki oraz stronie internetowej.

Serdecznie gratulujemy! Konkurs nie był sponsorowany, prowadzony, administrowany przez portal Facebook.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zachęcając przy tym do śledzenia kolejnych takich przedsięwzięć Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy.

(PK)