Spotkanie poetyckie z okazji Dnia Kobiet

Już 5 marca 2020 roku o godz. 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy gościć będziemy poetkę, odwiedzi nas bowiem Katarina Lavmel,  która opowie nam o życiu i ciekawostkach obyczajowo- społecznych, a także pokaże zdjęcia plaż i przyrody, a pomiędzy garść wierszy po polsku i portugalsku  (jako ciekawostka językowa). Spotkanie odbędzie się z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Katarina Lavmel – to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk – poetki, animatorki kultury, filologa języka polskiego. Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz  siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu  słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (Bydgoszcz2011), Szept i przestrzeń (Warszawa  2014), Anturaż (Poznań 2019). Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: „Topos”, „Akant”,

„Liry Dram”, „Poezja Dzisiaj”, „Angora”, „EleWator”,„Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa”,  „ Kontury”, „Powiat Słupski”, „Pegaz Lubuski”, „Gazeta Kulturalna”. Uczestniczka wielu spotkań  twórców np. „Wtorkowe spotkania literackie”, festiwali literackich – polskich i międzynarodowych.

Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku.

Od niedawna w Portugalii, którą jest zafascynowana.

Spotkanie zatytułowane „Portugalia owiana wierszem – poetycko- podróżnicze inspiracje” odbędzie się 5 marca 2020 roku o godz.14:00.

Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie !