Spotkanie z książką w bibliotece w Klepaczach

Dnia 16 maja w ramach Ogólnopolskiej Akcji- Tydzień Bibliotek, promującej biblioteki   i czytelnictwo, w Filii Bibliotecznej w Klepaczach, odbyły się zajęcia dla najmłodszych dzieci  pt. ,,Przygody Fenka z Biblioteką”. Przedszkolaki  miały możliwość zapoznania się z zasadami zachowania w bibliotece oraz bogatym księgozbiorem przeznaczonym specjalnie dla nich. Dowiedziały się również w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Cennych   wskazówek  udzielił  dzieciom bohater  przeczytanej książeczki lisek Fenek.  W części warsztatowej,  dzieci samodzielnie ozdobiły zakładki do książeczek. Posłużą one małym  czytelnikom  podczas przeglądania i czytania  książeczek.

Propagowanie  głośnego czytania, rozbudzanie zainteresowań  czytelniczych czy też  kształtowanie  poczucia szacunku do książek to jedne z  głównych   idei bibliotek.  Natomiast praca z młodym czytelnikiem sprawia nam bibliotekarzom wiele przyjemności .

(ŚM)