Teatr ,,Maska” w Barszczewie

Z okazji przypadającego w maju ,,Tygodnia Bibliotek” do Filii Bibliotecznej w Barszczewie zawitał Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska” z Krakowa. Wystąpił ze spektaklem promującym czytelnictwo pt. ,,Na tropie afery, gdzie podziały się litery”. Niezwykle emocjonujące przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Barszczewie. Maluchy miały okazję przypomnieć  bohaterów znanych baśni i bajek. Pojawiła się  Dziewczynka z zapałkami, Królik z Alicji w Krainie Czarów,  Jaś i Małgosia. Była afera  i śledztwo  prowadzone przez Detektywa Lupę. Rozwiązanie zagadki tajemniczego  zaginięcia literek całkowicie pochłonęło małych detektywów. Ślady doprowadziły przedszkolaków do magicznej krainy Królowej Liter, gdzie czekała  ich miła  niespodzianka –  zaginione  ABECADŁO. Dzieci w obecności Królowej Literatury złożyły uroczyste ślubowanie literkom, obiecały częste odwiedziny biblioteki  i sięganie po książeczki.

Spektakl nie tylko podkreślił ważną rolę czytania  w kształtowaniu wyobraźni młodego odbiorcy, również uświadomił dzieciom prawdziwość przeżywania niezapomnianych przygód . Zachęcił do  odwiedzin niezwykłych krain, które można spotkać  na stronach wielu  książek.

M. Świszcz