Konkurs „Superowa zakładka do książki” rozstrzygnięty…

We środę 14 czerwca 2017 r. odbyło się  podsumowanie plastycznego konkursu powiatowego „Superowa zakładka do książki” zorganizowanego w Filii Bibliotecznej nr 15 Książnicy Podlaskiej. Organizatorem konkursu była Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Białymstoku przy wsparciu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział Białystok. Na konkurs wpłynęły 82 zakładki (z 13 gmin funkcjonujących na terenie powiatu oraz FB nr 15, w tym z naszej gminy Choroszcz) od uczestników z klas II-III szkoły podstawowej.

Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się 26 maja 2017 roku w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

W skład jury weszli przedstawiciele poszczególnych instytucji:

• Krystyna Kunicka  (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury) –przewodnicząca komisji (plastyk),
  • Agnieszka Polińska  (Starostwo Powiatu Białostockiego) – członek
  • Grzegorz Zys  (Książnica Podlaska im. Ł.Górnickiego ) – członek,
  • Anna Żarska – Kopras  (Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Białostocki)  – członek.

Laureaci konkursu :

I miejsce:  Kinga Kossakowska (Zawady),

II miejsce: Marcelina  Burawska (Suraż),

III miejsce: Weronika Tarasiewicz (Supraśl).

Wyróżnieni :

• Ciesielska Martyna (Turośń Dolna),
  • Wiktoria Czaplińska (Barszczewo),
  • Julia Glińska ( Białystok – Szkoła Podstawowa nr 1),
  • Karolina Jabłońska  (Choroszcz),
  • Jakub Szczęsnowicz (Suraż),
  • Aleksandra Malecka (Poświętne),
  • Małgorzata Wiktoria Kozłowska (Michałowo).

Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z dr Zofią Olek- Redlarską, autorką książek dla dzieci, a program spotkania zakończyło wyjście studyjne do Muzeum Wojska w Białymstoku.

tekst: Elżbieta Wróblewska, zdjęcia Książnica Podlaska w Białymstoku