Spotkanie DKK

Dnia 31 maja2017 r w Bibliotece Publicznej w Choroszczy, odbyło się kolejne  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania była poetka Bogusława Wierzbicka.  Pani Bogusia  urodziła się w Oświęcimiu, w dawnym województwie krakowskim, od trzydziestu lat mieszka w Białymstoku. Obdarzona talentem wokalnym, od zawsze śpiewa; obecnie w chórach i solo. Jej wielką pasją jest poezja, chociaż jako osoba niewidząca, ma kłopoty, by przelewać swoje myśli na papier, ale mimo wszystko ciągle jednak tworzy.  Przedstawiony w tomiku  wierszy pt.  ,,Bąble na duszy’’ dorobek autorka uważa za swoistą terapię. Często podkreśla, że swoje wiersze pisała, żeby nie zwariować z nadmiaru myśli i emocji.  Wyraziła w nich całe bogactwo życiowych przemyśleń, doświadczeń, swoje tęsknoty i marzenia uczucie miłości do Boga i ludzi.  Spotkanie prowadziła pani Wanda Leonowicz,  aktywna działaczka Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna, Związku Sybiraków, a także współorganizatorka Białostockich Dni Kultury Kresowej – popularnych „Kaziuków”. Na  początek poetka opowiedziała o swojej twórczości i planach na przyszłość. W swojej poezji pani Bogusia ukazuje mądrość, szczerość, dobroć oraz wrażliwość na ludzi. Wiersze bardzo podobały się uczestnikom spotkania. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Chętne osoby mogły zakupić tomiki wierszy z autografem poetki. Na zakończenie klubowicze otrzymali do przeczytania książki Ałbeny Grabowskiej „Alicja w krainie czasów”, które będziemy omawiać na następnym spotkaniu. Dziękujemy pięknie za udział w spotkaniu i zapraszamy na następne, które odbędzie po wakacjach w ostatnią środę września.

tekst: Lucyna Jutkiewicz