Spotkanie DKK

W środę  23 listopada w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się  już ostatnie w tym roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkanie zaprosiliśmy poetkę i ilustratorkę mieszkającą w Złotorii (gmina Choroszcz). Swoje wiersze publikowała w Kulturze, Zeszytach Literackich, Tytule, ilustrowała  trzy części książki Pogaduszki przy piecu Janusza Koronkiewicza(2003,2007,2013). Jest autorką tomików poezji Tu jest tu tam jest tam(1999), Naszyjnik z grążeli(2001), Tracowiny(2003, i najnowszy tomik Za stodołą(2016). Na spotkaniu gościliśmy również poetkę mieszkającą w Białymstoku Małgorzatę Dobkowską.

Na spotkanie przybyło 14 klubowiczów. Na początku wysłuchaliśmy opowieści Pani Elżbiety  Michalskiej o jej życiu i twórczości, o pragnieniach, oczekiwaniach oraz o tym, co przyniósł jej los. Również wysłuchaliśmy paru wierszy przeczytanych przez samą autorkę. Następnie wywiązała dyskusja na temat poezji, twórczości innych poetów  i w bardzo sympatycznej atmosferze upłynęło nam półtorej godziny spotkania.

Uzgodniliśmy również, że będziemy się spotykać, co drugi miesiąc w ostatnią środę miesiąca, czyli termin następnego spotkania, to 25 .01 2017 r. i wybrano następną książkę do dyskusji. Jest to książka Emmy Donoghue Pokój.

Elżbieta Wróblewska

kierownik biblioteki