Pożegnanie jesieni

Jesień to piękna i kolorowa pora roku.  5 listopada, w ramach sobotnich zajęć bibliotecznych  z dziećmi i rodzicami rozmawialiśmy  o oznakach  jesieni m. in. o  spadających kolorowych liściach, żołędziach,  kasztanach, o odlatujących ptakach,  padającym deszczu i jesiennej szarudze. Następnie podczas zajęć maluchy z rodzicami na pożegnanie jesieni wykonywały drzewko jesienne z pestek dyni i ubierały panią jesień. Na początek dzieci malowały farbami akrylowymi pestki na jesienne kolory. Na przygotowanym szablonie dzieci przyklejały kolorowe pestki na drzewo. Następnie maluchy wraz z rodzicami ubierały Panią Jesień w kolorowe zasuszone liście. Powstały piękne kolorowe jesienne prace , które można oglądać na wystawce w bibliotece dla dzieci.

Lucyna Jutkiewicz

bibliotekarz