Cykl spotkań z książką „Czytanie na bajkowym dywanie”

We wtorek 11 października najstarsza grupa przedszkolaków w Barszczewie udała się na pierwsze  w tym roku spotkanie czytelnicze do biblioteki, która mieści się w budynku przedszkola. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wiersza Heleny Behlerowej „O jeżyku i kasztankach”. Po przeczytaniu utworu dzieci miały nie łatwe zadanie do wykonania, musiały wykazać się znajomością matematyki by pomóc w pozbieraniu odpowiedniej ilości kasztanów, które ukryły się w bibliotece. Następnie pani bibliotekarka Małgorzata Świszcz, która zamieniła się w panią jesień przeczytała nam „Korale Pani Jesieni”.

Z uwagą słuchaliśmy Elżbiety Ostrowskiej,  dlatego potem szybko i bez błędu odpowiadaliśmy na wszystkie pytania dotyczące utworu. Po interesującej lekturze udaliśmy się na warsztaty plastyczne, gdzie podobnie jak dzieci z opowiadania E. Ostrowskiej mogliśmy się zapoznać z darami pani Jesieni. Każdy przedszkolak z radością wykonał własne piękne czerwone korale. Następnie  dzieci miały możliwość przejść się między regałami w wypożyczalni dla dorosłych i najmłodszych.

Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały. Na zakończenie nasza pani jesień  M. Świszcz przyniosła pełen kosz czerwonych i pachnących jabłek. Przedszkolaki bardzo chętnie kosztowały słodkich owoców z sadu.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Anna Rabiczko