„Trafny wybór” J.K. Rowling

Dnia 12.12.2012 roku w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Dokładnie tego dnia, Kluby biorące udział w akcji spotkały się w swoich miejscowościach, by porozmawiać o najnowszej książęce J.K. Rowling pt. „Trafny wybór” i odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego J.K. Rowling powinna przyjechać z wizytą do naszego Klubu”. Organizatorem akcji jest Instytut Książki w Warszawie oraz Wydawnictwo ZNAK, natomiast patronem medialnym lubimy czytać.pl. Jest to pierwsza ogólnopolska dyskusja literacka.

Na spotkanie naszego Klubu zaprosiliśmy redaktora „Gazety w Choroszczy” Wojciecha Cymbalistego, który również przeczytał książkę „Trafny wybór” i przybliżył nam postać autorki książki, jej treść oraz tematy, które są w niej poruszone.

Powieść J.K Rowling to zbiorowy portret miasteczka, w którym pojawia się przemoc w rodzinie, seks nieletnich, korupcja oraz zwykła ludzka zawiść. Dyskusja na temat książki była bardzo ożywiona, książka bardzo się spodobała klubowiczom. W trakcie dyskusji padło stwierdzenie, że dzięki DKK mogą przeczytać ciekawe książki, przy okazji spotkać się oraz porozmawiać, nie tylko o książce.

Chętne osoby, które chciałyby należeć do naszego Klubu zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Choroszczy. Życzymy w Nowym Nadchodzącym Roku 2013 wielu dobrych i ciekawych książek do przeczytania

Kierownik Biblioteki
Elżbieta Wróblewska