Święta święta…

Święta Bożego Narodzenia to czas uroczysty i wyjątkowy.

Z tej okazji dn. 20 grudnia w Filii Bibliotecznej w Barszczewie odbyły się zajęcia dla przedszkolaków poświęcone naszym polskim tradycjom i obyczajom. Spotkanie rozpoczęło się przekazywaniem z rąk do rąk ,,radosnej bombki” oraz dokończeniem przez dzieci zdania ,,gdy słyszę słowo święta, to myślę o …”

Z wierszy T.Kubiaka ,,Wigilijna wieczerza” i B.Ostrowskiej ,,Opłatek”, dzieci dowiedziały się o kultywowaniu obyczajów bożonarodzeniowych. Podczas spotkania przedszkolaki przypominały znane im zwyczaje świąteczne. Skupiliśmy się miedzy innymi na wieczerzy wigilijnej , towarzyszącej jej atmosferze rodzinnej , dzieleniu opłatkiem , składaniu życzeń oraz śpiewaniu kolęd . Nie obyło się również bez rozmowy o ubieraniu choinki , Mikołaju i prezentach. Aby zaakcentować świąteczny nastrój , dzieci ozdobiły papierowe choinki, które posłużyły jako dekoracja do biblioteki.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem kolęd ,dzieleniem opłatkiem oraz składaniem życzeń.

Małgorzata Świszcz