Choinka noworoczna…

20 stycznia 2013 r. w przeddzień ferii zimowych, w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Klepaczach po raz 22 odbył się ” bal przebierańców ” dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Pomimo dużego mrozu na zabawę przy choince przybyło prawie 40 dzieci. Były gry i zabawy, tańce i konkursy, które prowadził z Teatr „Conieco”. Po około dwóch godzinach zjawił się zapowiedziany i z niecierpliwością wyczekiwany gość z workiem pełnym prezentów – Św. Mikołaj. Mikołajowy upominek otrzymało każde grzeczne dziecko.

Wraz z dziećmi udział w zabawie wzięli rodzice, sponsorzy i współorganizatorzy choinki. Serdeczne podziękowania w imieniu uśmiechniętych dzieci składam: Piotrowi Dojlidzie – radnemu wsi Klepacze, Jerzemu Ułanowiczowi – burmistrzowi Choroszczy, Witoldowi Wróblewskiem z Urzędu Miejskiego w Choroszczy, Romualdowi Ożlańskiemu – dyrektorowi M-GCK w Choroszczy. Dzięki takim przyjaciołom dzieci mogą być pewne, że mikołaj istnieje.

Dziękuję pozostałym gościom, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na zabawę z dziećmi, Pani Elżbiecie Wróblewskiej- kierownikowi Biblioteki Publicznej w Choroszczy, Ks. Proboszczowi Andrzejowi Sadowskiemu, Panu Jerzemu Wójcikowi – sołtysowi z Klepacz.

Mieczysława Wysocka