Podstawy robotyki w Bibliotece

15 października 2019 roku podczas zajęć bibliotecznych „Biblioteka Młodego Człowieka” dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję zapoznać się z robotem Photon.

Przybysz z odleglej galaktyki zostawił dzieciom list z prośbą, aby one pomogły mu nieco poznać naszą ziemską rzeczywistość.

Dzieci zabrały Photon’a na wycieczkę po Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Pani Paulina na specjalnej macie umieściła nazwy poszczególnych pomieszczeń, a dzieci po kolei oprowadzały po nich robota. Tak właśnie Photon odwiedził Bibliotekę, Salę plastyczną, Gabinet Pana Dyrektora, Biuro i Galerię świecąc swoimi czółkami na przeróżne kolory oraz wydając ciekawe dźwięki.

Podczas godziny wtorkowych zajęć nie było czasu na nudę, a na ich zakończenie dzieci otrzymały do domu szablon Photon’a, który będą mogły dowolnie przyozdobić nadając mu indywidualny charakter.

(P.K)