Spotkanie z Magdaleną Zarębską

Dnia 12 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się spotkanie z Magdaleną Zarębską,  nagradzaną i docenianą pisarką związaną ze Śląskiem.  Autorka pisze książki dla dzieci oraz dla dorosłych czytelników. Pani Zarębska ma na swoim koncie wiele wyróżnień  literackich. W 2008 roku zdobyła główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez SPP. Otrzymała również  nominację do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Książka ,,Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikoszowcu wędrował”, pisana gwarą śląską, została wyróżniona tytułem książki roku. W  spotkaniu  autorskim uczestniczyły dzieci  z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Autorka nawiązując do swojej twórczości zabrała dzieci w podróż po wielu kontynentach. Dzieci miały za zadanie odgadnąć  nazwy zwierząt zamieszkujących odległe zakątki świata. Następnie zabawą ruchową z elementami naśladowania autorka wprowadziła w klimat  wyścigów konnych.  Na zakończenie spotkania pisarka opowiedziała  dzieciom o długiej drodze, jaką  musi pokonać książka, aby trafić na półki biblioteki. Jak wiele osób jest zaangażowanych w pracę nad powstaniem książki.

Na koniec spotkania dzieci zakupiły książeczki pani Zarębskiej oraz otrzymały autograf pisarki. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Biblioteką Powiatową Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

(BP)