Spotkanie DKK

Dnia 10 kwietnia, w środowe popołudnie, odbyło się kolejne w tym roku,  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania był autor cyklu powieści historyczno- obyczajowych pt. „Meandry losu” Zenon Krajewski , który pisze pod pseudonimem  Niwen. Autor jest historykiem i politologiem, doktorem nauk humanistycznych, a także nauczycielem akademickim. Od 6 lat zajmuje się m.in. twórczością literacką, której tematem wiodącym są trudne relacje polsko-żydowskie w okresie II wojny światowej. Akcja książek  zaczyna się 1 września 1939 roku i opisuje okupacje w czasach sowieckiej i niemieckiej zagłady regionu łomżyńskiego, opisując meandry życia  obydwu narodowości polskiej i żydowskiej, zamieszkujących Łomżę i jej okoliczne miasteczka.  Do tej pory ukazały się cztery tomy książek,  autor planuje wydać ich 7 tomów. Podczas spotkania Pan Krajewski wyraził duże zadowolenie, że te powieści znajdują się w naszej Bibliotece i że są czytane przez naszych czytelników a także, że mógł być gościem w naszym klubie. Spotkanie odbyło się w bardzo swobodnej atmosferze, czasem odbiegało od tematu spotkania, ale właśnie na tym polega fenomen takich spotkań przy kawie.

Dziękuję za spotkanie i zapraszam na następne w  miesiącu czerwcu, proszę o śledzenie strony oraz fanpage  Biblioteki (biblioteka.choroszcz.pl; facebook.com/bibliotekachoroszcz/).

(BP)