Wiosenne spotkanie w Klepaczach

Wiosna nieodmiennie kojarzy się nam z budzącą  przyrodą, zielenią, nasyconymi ciepłymi barwami,  pięknie kwitnącymi kwiatami:  przebiśniegami, krokusami, kaczeńcami z przylotem ptaków.

Pierwszego  Dnia Wiosny,  który przypada w dniu  21 marca, Filię Biblioteczną  odwiedziły maluchy  z grupy przedszkolnej w Klepaczach. Tematem spotkania była zbliżająca się dużymi krokami wiosna i jej zwiastuny.  Z Motylkiem Kamilkiem i Biedroneczką  Nineczką, bohaterami książeczki  Antoon Krings, budziliśmy wiosenne kwiatki z długiego zimowego snu. Następnie przy wtórze wiosennej piosenki  ,,Słoneczko nasze rozchmurz buzię…” dzieci wykonały kolorowe prace plastyczne. Tego dnia w bibliotece zrobiło się  wiosennie, radośnie i kolorowo.

(MŚ)