Spotkanie DKK – Inauguracja obchodów 70-lecia Biblioteki

13 marca 2019 roku w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gośćmi spotkania były Małgorzata Rokicka –Szymańska – kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego oraz trener, coach, autorka książki „Bosko nieidealna. Kreuj lepsze jutro” Jowita Trzaska. Tematem spotkania było „ Kreowanie rzeczywistości –motywacją do działania”. Rok 2019 jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym, gdyż w nim przypada jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy, której istnienie i tradycja sięgają roku 1949. Spotkanie to było początkiem obchodów tego jubileuszu, w ciągu całego roku planujemy dużo więcej takich działań, i tak już 3 i 4 kwietnia zapraszamy na warsztaty międzypokoleniowe, 10 kwietnia zapraszamy na spotkanie z pisarzem Zenonem Krajewskim, również zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach „Ozdoba wielkanocna” oraz „Lubię czytać, również zapraszamy dzieci na poranki z czytaniem oraz zajęcia plastyczno-biblioteczne w każdy wtorek i czwartek. Przed nami również dużo innych imprez oraz akcji typu; Noc Bibliotek, Narodowe Czytanie czy Odjazdowy bibliotekarz.

Po przywitaniu gości spotkania Pani  Kierownik Biblioteki Elżbieta Wróblewska, powiedziała kilka słów o Bibliotece, o różnych formach działań promujących czytelnictwo. Z okazji jubileuszu Pani Małgorzata jako przedstawiciel Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przekazała list gratulacyjny oraz przeprowadziła wśród klubowiczów krótki quiz na temat wiedzy o naszej Bibliotece, za który osoby otrzymały nagrody książkowe.

Następnie głos zabrała Pani Jowita Trzaska, która opowiedziała nam o powstaniu swojej pierwszej książki, jest to tak naprawdę biografia autorki. Ukazuje kobietę-człowieka ze wszystkimi wadami, zaletami i lękami. Autorka przekazała kilka cennych wskazówek dotyczących podejmowania słusznych decyzji, dokonywania wyborów życiowych, wybaczania i akceptacji siebie. ,,Bosko nieidealna”, może być każda z nas, poprzez przeczytanie tej książki możemy szybciej odnaleźć i pokochać siebie.  Wysłuchane  historie,  pisane przez życie, wywołały żywe  dyskusje wśród klubowiczów, były też pytania do autorki. Podczas spotkania można było zakupić książkę Jowity Trzaska, oczywiście z autografem autorki. Zapraszamy czytelników do sięgnięcia po tę książkę, korzystając z naszej Biblioteki.

Spotkanie mogliśmy zorganizować dzięki współpracy oraz  wsparciu  Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

(BP)