Przedszkolaki w bibliotece

Październik wpisał się w kalendarzu Filii Bibliotecznej w Barszczewie, jako miesiąc  odwiedzin  dzieci z tutejszego przedszkola. O tym, że biblioteka  jest miejscem wyjątkowym,  przekonały się przedszkolaki z grupy ,, Misie”.

Dzieci dowiedziały się, że  czytanie jest  wspaniałą przygodą  na cale życie a biblioteka ogromną skarbnicą wiedzy.  W  niej możemy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących  nas pytań. Maluchy  miały  możliwość poznania bogatego księgozbioru, poczynając od encyklopedii, książeczek popularnonaukowych,  po bajki, opowiadania, wierszyki czy komiksy. Wspólnie z Fenkiem,  bohaterem książki Magdaleny Grucy ,,Biblioteka”, dzieci dowiedziały się, jaką  funkcje  pełni biblioteka, zapoznały  się również z pracą pani bibliotekarki. Maluchy  uświadomiły sobie, że korzystanie z biblioteki uczy  odpowiedzialności. Czytelnicy  muszą pamiętać o zwrocie wypożyczonych książek w terminie i w takim stanie, aby mogły służyć jeszcze wielu innym osobom . W części warsztatowej,  przedszkolaki wykonały kolorowe zakładki do książeczek. Na zakończenie dzieci obiecały, że ich przygoda z biblioteką  nie zakończy się na jednym spotkaniu. Jest to niewątpliwie ważna deklaracja, ponieważ obcowanie z książką skutecznie kształtuje nawyki czytelnicze wśród najmłodszych.

(MŚ)