„Sklejka poetycka”

Włóżcie słowa do kapelusza, wyciągnijcie na chybił trafił, otrzymacie poemat”. Ta idea przyświecająca dadaistom była głównym punktem znakomitych warsztatów, w których wzięła dziś udział klasa VII a ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Młodzież przekonała się, że każdy może być artystą i wcieliła się w rolę poetów: ze skrawków starych gazet młodzi ludzie układali poematy – wieloznaczne, zabawne, dające do myślenia. Efekty twórczej pracy uczniów możecie podziwiać w Bibliotece.

Sklejka poetycka to innowacyjne warsztaty edukacyjno-kulturalne, których pomysłodawcą i realizatorem jest Marcin Koziński z Muzeum Wojska w Białymstoku( historyk, kustosz, stypendysta MKiDzN, animator kultury), który zaprosił do współpracy Książnicę Podlaską – Bibliotekę Powiatu Białostockiego. Ta z kolei wytypowała do projektu biblioteki gminne min. naszą bibliotekę. To już druga edycja „Sklejki”, która tym razem zawitała również do nas. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni!

(IH)