Rekordowe „Słowo o Polsce”

Prawie stu uczestników wzięło udział w VIII edycji Konkursu Recytatorskiego „Słowo o Polsce. Niepodległa 2018”. To rekordowa ilość.

Finał konkurs odbył się 24 kwietnia 2018 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego wpisuje się w ogólnopolskie obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych. Najsilniejsza konkurencja miała miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych, do której zgłosiło się aż 48 dzieci!

Młodych uczestników oceniały dwie komisje jury (w składzie: Przemysław Waczyński, Iwona Amonowicz, Izolda Hukałowicz oraz Elżbieta Wróblewska, Adam Kamieński i Małgorzata Świszcz), które miały niełatwy orzech do zgryzienia, gdyż poziom był wyjątkowo wysoki. Po długich dyskusjach udało się jednak wyłonić laureatów. A oto wyniki.

Kategoria: klasy „O” i najstarsze roczniki przedszkoli

I miejsce – Franciszek Krysiewicz

II miejsce – Maria Antonina Żmujdzin

III miejsce – Adam Krysiewicz

Wyróżnienia – Julian Sakowicz, Maria Ordziejewska

Kategoria: klasy I-III szkół podstawowych

I miejsce – Natalia Kopczewska

II miejsce – Bartłomiej Krysiewicz

III miejsce – Kornel Dziejma

Wyróżnienia – Karolina Jabłońska, Maciej Wnorowski

Kategoria: klasy IV-VI szkół podstawowych

I miejsce – Piotr Wrona

II miejsce – Kinga Jabłońska

III miejsce – Daria Wyszyńska

Wyróżnienia – Jan Żmujdzin, Miłosz Mancewicz

Kategoria: klasy VII szkół podstawowych i gimnazjum

I miejsce – Elżbieta Krysiewicz

Wyróżnienie – Emilia Kalicka

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kart podarunkowych oraz książek. Laureaci (miejsca I-III) wystąpią podczas Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej, który odbędzie się 2 maja 2018 r. w kościele parafialnym w Choroszczy, po mszy świętej wieczornej.

Organizatorem konkursu było Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Choroszczy.

(IH)