Choroszczańskie Dyktando 2017 – gala wręczenia nagród

Choroszczańskie Dyktando 2017 – niech żyje i będzie znana ortografia!

W pogodny wtorkowy wieczór 14 listopada odbyła się uroczystość wręczenia nagród mistrzyniom i mistrzom ortografii biorącym udział w VII Choroszczańskim Dyktandzie ułożonym przez niżej podpisanego. Wydarzenie miało miejsce w gościnnych murach gmachu Centrum Kultury i Sportu w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której powitała wszystkich serdecznie Elżbieta Wróblewska kierownik biblioteki.

Zwycięzcy konkursu ortograficznego zostali uhonorowani nie tylko gromkimi brawami i wzruszeniem najbliższych, lecz otrzymali również dyplomy, książki, płyty kolęd Chóru Kameralnego oraz medale z gryfem nawiązującym do herbu Jana Klemensa Branickiego.

Warto przypomnieć, że w gronie najmłodszych uczestników wyniki były bardzo wyrównane, dlatego na pierwszym miejscu zagościła trójka dzielnych młodych miłośników polszczyzny – Zuzia Chańko, Aleksandra Krysztopik i Emilia Bielańska. W gronie młodzieży i dzieci pow. 10 r. ż. pierwsze miejsce zajęła Angelika Poskrobko, II – Łukasz Bok, a miejsce III – Mateusz Gogol, Rozalia Postlep i Agata Roszkowska. Wśród dorosłych I miejsce zdobyła Urszula Gogol, II – Anna Sidorowicz, a III – Dorota Sidorowicz. Upominki dla zwycięskiego grona ufundowało Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – organizator konkursu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w licznych imprezach i konkurach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy samorządowej instytucji kultury gminy Choroszcz.

Wojciech Jan Cymbalisty /M-GCKiS

fot. Lucyna Jutkiewicz /M-GCKiS