„Przystanek z książką w bibliotece”

We czwartek 6 czerwca 2017 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyło się spotkanie biblioteczne pt. „Przystanek z książką w bibliotece”. Była to już trzecia edycja cyklu, którego organizatorem była Książnica Podlaska – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego, Biblioteka Publiczna w Choroszczy oraz Wydawnictwo Bis. Na spotkanie zaproszono pisarkę Iwonę Buczkowską i Panią Katarzyną Kajkę z wydawnictwa Bis. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Po przywitaniu dzieci, nauczycieli oraz przedstawieniu gości spotkania, pani Elżbieta Wróblewska oddała głos autorce.  Pani Iwona Buczkowska jest pisarką wielu utworów adresowanych do dzieci tj. wierszy, tekstów piosenek, opowieści, scenariuszy, bajek, musicali, jest Laureatką wielu konkursów literackich. Spotkanie miało charakter literacko- muzyczny. Pisarka odczytała wiersz o samogłoskach, oraz zaśpiewała piosenkę o ważnym numerze 112, który każde dziecko powinno znać. Przeczytała fragment książki „ O Doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”. Jest to opowieść o ogrodowym drewnianym ludku, który poprzez empatię i dobre uczynki zdobywa to co, w życiu najcenniejsze, czyli przyjaźń i zaufanie.

W kolejnym punkcie  spotkania pani Katarzyna Kajko z Wydawnictwa Bis zaprezentowała fragmenty kilku książek m .in . „Strachy na lachy” Anety Noworyta. Książka,  która zabawnym tekstem i śmiesznymi ilustracjami pomaga dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Następnie pani Katarzyna podzieliła dzieci na trzy grupy i pokazała dzieciom jak wykonać z papieru fajnego kotka.

Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek, na którym dzieci kupiły książeczki i otrzymały autograf od autorki. Spotkanie zakończyliśmy pamiątkowym zdjęcie.

L. Jutkiewicz