Bajkowo w Barszczewie…

Z  okazji  przypadającego w maju  ,, Tygodnia Bibliotek”  do  Barszczewa  zawitał  Teatrzyk „Edu Artis” z  przedstawieniem  pt ,, Witajcie w naszej bajce”. Dzieci z tutejszego przedszkola, miały okazję przypomnieć  znanych  bohaterów baśni i bajek –  Czerwonego  Kapturka, Królewnę  Śnieżkę , Kopciuszka , Pana Kleksa  czy Smerfy.

Pan Kleks przyniósł dzieciom dziwną nowinę, o tym,  że  na  krainę bajek spadło wielkie  nieszczęście.  Wszystko się pomieszało , nikt  z bohaterów nie wiedział w jakiej mieszkał  bajce i nie mógł do niej wrócić. Poprosił dzieci o  pomoc w uporządkowaniu bajek  i  zdjęciu  zaklęcia z bajkowej krainy.  Maluchy  rozpoznając  bohaterów,  przyporządkowali  ich do właściwych bajek. Wielką  frajdę  sprawiło  spotkanie  ,,oko w oko”  z  kudłatym wilkiem,  poszukującym wśród dzieci Czerwonego Kapturka oraz mierzenie  zgubionego przez Kopciuszka pantofelka. Historia miała pomyślny  finał, każda z  postaci, trafiła do odpowiedniej bajki.

Mam nadzieję,  że bliskie spotkanie w  ,,Królestwie baśni i bajek”, stanie się zachętą dla najmłodszych czytelników,  na zawarcie przyjaźni z książką.

M. Świszcz