Relacja z radu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

W sobotę 27 maja 2017 r. odbył się po raz pierwszy w Choroszczy rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Udział w rajdzie wzięły wszystkie panie bibliotekarki pracujące w bibliotekach publicznych w naszej gminie, pracownicy domu kultury oraz sympatycy biblioteki, książki i jazdy rowerem. W sumie spod budynku centrum kultury o godz. 9.00 ruszyło nas 24 osoby, zarówno dorośli jak i dzieci. Dla bezpieczeństwa wszyscy założyliśmy odblaskowe kamizelki, w które zaopatrzył nas Urząd Miejski w Choroszczy, za co serdecznie dziękujemy. Miejscem docelowym naszego rajdu była kładka w Śliwnie. Tam czekało na nas ognisko z kiełbaskami a także kawa i herbata, które przygotował nam Wojciech Cymabalisty. Po posiłku udaliśmy się pieszo przez kładkę edukacyjną, wśród rozlewisk Narwi, na druga stronę do wsi Waniewo. Tam zwiedziliśmy przepiękny Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rajd rowerowy bardzo się spodobał uczestnikom, już podczas ogniska planowaliśmy gdzie i kiedy pojedziemy następnym razem. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom rajdu za wspólnie mile spędzony czas oraz zachęcić innych do spotu i rekreacji na świeżym powietrzu.

Chciałabym również podziękować policjantom z Posterunku Policji w Choroszczy za bezpieczne eskortowanie naszego rajdu do ścieżki rowerowej.

Tekst:Elżbieta Wróblewska, foto: Marek Kozłowski