Lekcja biblioteczna

5 marca 2017r. uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Choroszczy z  wychowawczynią Agnieszką Zajko i panią bibliotekarką Marzeną Szumkowską odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Choroszczy.  Podczas spotkania dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki, z zasadami korzystania z księgozbioru, oraz co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki. W dalszej części  uczniowie poznali podstawowe elementy budowy książki, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali zagadki  związane z  ulubionymi bohaterami książek.  Na zakończenie animator z domu kultury Karolina Gołębiewska czytała  książkę Pawła Beręsewicza pt. „ Pan  Mamutko i zwierzęta”. Bohater książki Pan Mamutko to wielki miłośnik zwierząt. Dzieci uważnie i z zaciekawieniem słuchały opowiadania.

Na  pamiątkę uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek.

Lucyna Jutkiewicz

bibliotekarz